Epilasyon Sonrası Bakım

Tedavisi süresince seans aralarında ve tedavi sonrasında, aksatmadan düzenli cilt bakımını yapanlar için lazer epilasyon çok kolay ve zahmetsiz bir tekniktir. Bakım, hem sonuçlara daha hızlı ulaşılmasında hem de sağlığınızı ve güzel cildinizi korumanız için gereklidir. Merkezimizde önereceğimiz birkaç tavsiyeye uyduğunuz takdirde tedaviniz başarıyla gerçekleşecek ve tedavi sonrasında oluşabilecek komplikasyonlardan cildinizi koruyacaksınız.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

  • Lazer epilasyon sonrası bazı kişilerde kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklı bir görüntü oluşabilir. Lazer epilasyon sonrası estetisyenin size önereceği  kremler lazer epilasyon yapılan kişiyi rahatlatmak için yeterlidir.
  • Lazer epilasyon sonrası  kesinlikle güneşten ve fazla ısıdan korumalısınız. Çünkü güneş ışınları lazer ile cilt hasar gördüğü için cildi tekrardan yakarak yanıklara bile sebep olabilir. Lazer epilasyon sonrası mutlaka güneş koruyucu kremi kullanınız.
  • Lazer epilasyon sonrası uygulama yapılan alana 24 saat boyunca tahriş olmaması için hiçbir şekilde kimyasal karışımlı parfüm, deodorant ve kimyasal içerikli sabunlar kullanmayınız.
  • Lazer epilasyon sonrası cildinizi tahriş edecek girişimlerden uzak durun. Banyo , kese, peeling, cilt bakımı, hamam ve sauna kesinlikle yasaktır.