HiFu

Hi Fu Ameliyatsı Yüz Germe

6D HiFu Ameliyatsiz Yüz Germe

6D HiFu Ameliyatsiz Yüz Germe

Lazer Epilasyon Kırklareli nde tüylerinizden Alexandirite ve buz başlıklı iki ayrı cihaz ile  bitinceye kadar ücretsiz[/caption]

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU (Fokuslu Ultrason)

Yeryüzü üzerinde güneş, hava kirliliği, hızlı sıcak-soğuk değişimleri, vb. (çevresel faktörler) sayesinde  cildin aşağıya doğru sarkması kaçınılmazdır . Bu sarkmalar eskiden sadece cverrahi operasyon ile giderilebiliyordu. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile artık cerrahi müdahaleye gerek kalmadan hifu ile bu sarkmalardan kurtulabiliriz. Börek taşlarının kırılmasına benzer bir yöntemle cilde zarar vermeden cilt altının yenilenmesi sağlanarak sarkmalar  ağrısız ve acısız bir şekilde yok oluyor.

Hifu nedir?

Hifu tedavisi kısaca  ses dalgalarının tek bir noktaya odaklanması prensibine dayanan  ameliyatsız yüz germe ve cilt toparlama yöntemidir. Birçok ses dalgası tek başına cilde zarar vermezken tek bir nokta da  odaklandığında ise odak noktasını tahrip eder.  Vucudumuz burayı iyleştirmeye çalıştığında tamamen yeni bir cilt altı tabakası oluşturur. Böylece ciltte toparlanma, sıkılışma sağladığı için cilt gençleşme sağlar.

Hifu tedavisi ile hangi şikayetler de kullanılır?

Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma Çene çizgisi kaybı Yanak sarkması ağız köşelerinin aşağı dönmesi Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt Kaşlarda düşüklük

Hifu tedavisinin cilt germe mekanizması nedir?

Cilt gençleştirmede çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Çeşitli cilt bakımları, lazer tedavileri, çeşitli botox gibi kimyasallar. Bu yöntemlerden Cilt bakımı ve lazer cildin alt tabakalarına ulaşmadığı için pek faydası olmaz, Botox ise hem zararlı bir kimyasal hemde 6 ay süre ile etkiler. Hi fu (fokuslu Ultrasyon) ise hem zararsızdır hemde kalıcılığı çok daha uzundur.  kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Fokuslu ultrason tedavisi cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez. Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir. Fokuslu ultrason tedavisi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasyadaki küçülme nedeniyle işlemden hemen sonar cildin sarkmış alanlarında toparlanma gözlenir. Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

6D HIFU Oncesi sonrası

6D HIFU Oncesi Sonrası

Hifu cilt gençleştirme yöntemleri bir arada kullanılabilir mi?

İşlemden 15-30 gün sonra PRP, yüz mezoterapisi, mikro iğneleme, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçları çok daha iyi hale getirilebilir.

Hifu tedavisini kimler yaptırabilir?

Hıfu  cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun cildini gevşek ve sarkmış kişiler hıfu yaptırabilirler. Hıfu 35 yaş sonrası kaş düşüklüğü, çene altı, yanak sarkması, çene çizgisinin gevşemesi ve netliğini yitirmesi şikayeti olanlara yapılabilir. Ameliyat olmak istemeyenler hıfu tercih edebilirler.

Hıfu kaç seans uygulanmalıdırve seanslar ne kadar sürer?

Tek seans uygulanır. İşlem süresi 30-60 dk’dır.

Tedaviden ne kadar süre sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir?

Hıfu tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur.

Hıfu tedavisinin yan etkileri nelerdir?

Hifu cildin üzerinede herhangi bir etkide bulunmaz. Bundan dolayı soyulma veya  kızarıklık gibi etkiler yaşanmaz. Bundan dolayı her mevsim uygulanabilir. Mutlaka eğitimli kişiler tarafından uygulanmalı. Çünkü uygulanmaması gereken önemli noktalara hifu atışı yapılmaz.  Yağ dokusu kayıplarına sebep olabilir.

Hıfu uygulaması kimlere uygun değildir?

Bu uygulama  aşırı sarkması olanlarda istenilen neticeler alınmayabilir.  Ayrıca cildi çok ince olan ve yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir.

Hifu tedavisi etkinliği ne kadar sürer?

Hifu cilt altını tahrip eder. İyleşme aşamasında kendisini toplar ve gençleştirir. Herhangi bir dışardan bir kimyasal verilmediğinden etkisi kalıcıdır. Ancak cildimiz hifu uygulaması yapılsın yada yapılmasın yaşlanma devam edecektir. Ancak hifu yapıldığında cilt 10 yaş gençleşse bile yaşlanmaya devam edecektir. Yani cilt yaşınız hifu dan önce 35 yaşında ise hifudan sonra 25 yaşında olacaktır. Zaman geçtikçe her sene cilt yaişınızda artacaktır. 26 – 27 – 28 …. 

Lazer Epilasyon

Tel: +902882361010