Lazer Epilasyon Zararları

Lazer Epilasyon Zararları

Lazer Epilasyon Zararları

Lazer Epilasyon Zararları

 

Lazer Epilasyon Zararları

Herşeyden önce lazer epilasyon cihazları bir ışık üretirler ve bu ışıklar cildinizin en fazla 2 mm altına kadar etki ederler. Vucudumuzdaki organlar cildimizin çok daha altında bulunurlar. Bundan dolayı lazer epilasyonlar en fazla bizim cildimize zarar verebilirler. Lazer epilasyon zararları bundan ibarettir. Ayrıca lazer kana geçmez. Bundan dolayı hamilelikte bebeğe ve sütünüze asla zarar vermez. 

Cildimize zarar vermemesi için de mutlaka uzman kuruluşlardan hizmet almak gerekmektedir.

Lazer Epilasyon zararları, tedavisinin riskleri ve yan etkileri

Lazer Epilasyon bir medikal uygulamadır. Tüm medikal uygulamalar gibi bununda bazı riskleri vardır. Bu riskler kişiden kişiye göre değişebilir.  Nasıl bir medikal ilaç kullanırken reçetesinde çok düşükte olsa oluşabilecek yan etkilleri yazıyorsa bununda yan etkileri olabilir. (lazer epilasyon zararları)

Öncelikle lazer epilasyon sizin için doğru bir yöntem olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Bunun en doğru yolu tecrübeli bir lazer epilasyon merkezine gidip bire bir görüşüp cildinizin uygun olup olmadığını öğrenmektir. Tecrübeli bir estetisyen bu yan etkilerin olasılığını daha da çok azaltacaktır. Örneğin cihazın gücünü sizin cilt tipinize ve kıl rengine göre ayarlıyarak cildinize zarar vermiyecek ama kıl kökünü tahrip edecek dozaj kullanacaktır.

Lazer epilasyon zararları, tedavi sonrasında ciltte yanıklar, şişkinlik, kızarıklık, kabarma, cilt lekeleri gibi bir süre sonra geçen yan etkiler olabileceği gbi solma gibi kalıcı etkiler de görülebilmektedir. 

Bu yan etkilerin olmaması için güzellik merkeziniz sizi bilgilendirecektir. Yinede bu yan etkilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız lutfen hemen güzellik merkezinize başvurunuz.

Lazer epilasyon zararları nı daha detaylı veya tüm diğer soruların cevapları için güzellik merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Tel: +902882361010

Lazer Epilasyon Zararları..

Lazer Epilasyon sonrası yanıklar olmaması için mutlaka deneyimli uzman estestisyen olan merkezleri seçiniz.  Özelikle merkezlerin hastane de olması tercih edilmelidir.