Uzmanın Seçimi

Lazer epilasyon uygulamaya  karar verdiyseniz,  Lazer epilasyonda uzmanlaşmış kliniğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları sizlere  hatırlatmak isteriz.

 

  •  Tedaviyi uygulayacak uzman ile görüşün ve görüşmenizi  mümkün olduğu kadar uzun tutun. Görüşme sonunda kendisine  güvenip güvenmediğinizi sorgulayın.
  • Bu görüşmede deneyimin ne kadar olduğunu öğrenin.  ‘kaç senedir lazer epilasyon uyguluyorsunuz?’,  ‘tedavilerde başarı oranınız nedir?’, ‘referans verebilir misiniz?’, ‘tedavi sonrası nasıl bir hizmet veriyorsunuz’ gibi sorular ve alacağınız yanıtlar sizin ona güvenmenizi/güvenmemenizi sağlayacaktır.
  • Bazı firmalar çok düşük fiyat verip kısa bir süre  sonra kapatıp giderler ve yapılan anlaşmaların hepsini çöpe atarlar.  Kurumsal firma olsada uzak bir şehirde devam edebileceğinizi söylerler ama o şehre gidip gelmenin  mümkün olmayacağını bilirler.  Bundan dolayı bir önce ki yerdeki çalışma süresi ni öğrenmek lazım.

 

İkinci önemli nokta kliniğin genel ortamı hakkında.

 

  • Görüşmenizi birebir yapmanız en iyisi. Böylece lazer epilasyon merkezinin ne kadar hijyenik  bir ortam olduğunu göreceksinizdir. Hatta lazer uygulamasının yapıldığı ortamı da görmeyi talep ediniz.
  • Çalışan personeller  nazik ve profesyonel mi?

 

Üçüncüsü, onların da sizin medikal geçmişiniz hakkında soru sormasını beklemelisiniz. Sizin cildinizle ilgili konularda bilgi sahibi olmalılar ki lazerin farklı bir yan etkiye yol açmayacağını garanti edebilmeliler. (Bu tarz sorular onların bu tedavideki tecrübesini/tecrübesizliğini size kanıtlayacaktır.)