Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Her kadın, güzel bir cilde sahip olmak ister. Güzel cilt, sağlıklı cilt demektir. Cilt bakımı dediğimiz şey ise cildinizin sürekli sağlıklı, temiz, parlak, elastik olması çabası ile güzel cilde ulaşmadır.

Her kişinin farklı cilt tipi ve farklı cilt sorunları vadır.  Cildinizin analizini yaptırmadan evde günlük cilt bakımı yapmak doğru değildir. Evde farkında olmadan yalnış bakım yapabilirisiniz. Uzman bir estetisyen cilt analizi,  sonra medikal cilt bakımı yaptıktan sonra sizin evde yapmanız gereken günlük, haftalık  bakımın nasıl olması gerektiğini anlatacaktır. (Medikal Cilt bakımı, 2011)

Medikal Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka;

 • Cilt analizi yaptırılarak  probleme göre bakım yada tedavi belirlenir.
 • Cildin ihtiyacına uygun profesyonel cilt bakım ürünleri seçilir. 

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

 1. Uygun bir  temizleyici ile cilt temizlenir.
 2. Peeling yöntemi ile de  ölü tabakalar uzaklaştırılır
 3. Cilde buhar verilerek gözenekler açılır
 4. Siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir.
 5. Yüksek frekans  cihazı  ile dezenfeksiyon yapılır  ve  cilt hassasiyeti  giderilir .
 6. Tonik uygulanır.
 7. Yüz  masajı yapılarak  cilt  rahatlatılır.
 8. Cildin  gereksinimine  göre  yüze  değişik  serumlar  ve  maskaler  de uygulanır.
 9. Tonikleme  ve  nemlendirme  işlemi  yapılır.

Medikal  cilt  bakımı  1 – 1,5  saat süren bir  işlemdir. Dıs etkenlere  ve  yılların  oluşturacağı  yıpranmaya  karşı  korumak  için  ayda  bir  yapılmalıdır . (Medikal Cilt bakımı, 2011)

Medikal Cilt bakımının amacı güzel görünmek değil; hem ruh hemde beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin  ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında katkı sağlar. Güzel sağlıklı görünen bir ciltgüzelliğin en önemli parçasıdır. Ayrıca cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir. (Medikal Cilt bakımı, 2011)

Medikal Cilt bakımı neden merkezlerde yapılmalıdır?

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek ve doğru uygulumalayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullarında ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyiz.. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ancak destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan özel cihazlar ve uzmanlar yardımıyla sağlayabiliriz. Bu hizmetleri kırklareli cilt bakım ve lazer epilasyon merkezinde vermekteyiz. (Medikal Cilt bakımı, 2011)
Kaç tip cilt vardır?
5 tip cilt vardır.;
1- Normal cilt; Bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüzsüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Özel bakımlara ihtiyaçları yoktur.
2- Karma cilt; Bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.
3- Kuru cilt; Bu cilt ince, mat pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
4- Yağlı cilt; Bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.
5- Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmesi de yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Kırklareli cilt bakım merkezi ne gelerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. (Medikal Cilt bakımı, 2011)
Medikal Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?
Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı haftalık veya günlük bakımlarla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı profesyonel ve uzmanlar tarafından yapılan  medikal cilt bakımı ile devam eder. Merkezimizde yapılan bakımda  bakımda amaçlanan cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin tazeliğini ve sağlığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile biryere kadar yapılabilmektedir. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım konusunda kırklareli medikal cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir bakıma ihtiyacımız vardır. (Medikal Cilt bakımı, 2011)
Kırklareli Medikal Cilt Bakım Kırklareli Merkezine Bekleriz.