Dermapen

Ekol-Kirklareli-Dermapen

Ekol-Kirklareli-Dermapen

Kırklareli Dermapen Uygulaması[/caption]

Dermapen Nedir?

Dermapen, günümüzde gençleşmek için bir çok yöntem deneriz. Oysa Antik Çin tarihlerinde yaşayan Çin prensesleri mikro iğneler ile o dönemde kullanılan çeşitli karışımları cilde yedirmeye çalışmışlardır.  O tarihlerden günümüze kadar gelişerek modern tıp ile birleşerek günümüzün dermapen i olmuştur. 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. 

 Dermapen, cildin en  üst tabakası olan epidermisin yapısını bozmadan, tahriş etmeden yani zarar vermeden, ucunda 0,25 mm ile 2mm uzunluğunda iğnelerden olşuşan dermapen kalemi ile önceden cilde sürülüş özel serumları cilt altına ulaştırmak için uygulanan bir yöntemdir.  Özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılmaktadır.

Dermapen yöntemi tüm cilt tiplerinde rahatlıkça uygulanabilir. Bundan dolayı pek çok bölgede çekinilen uygulamalar  yerine dermapen uygulaması  rahatlıkla uygulanabilinir.

Ekol Dermapen Uygulaması

Ekol Dermapen Uygulaması

Dermapen yöntemi nasıl uygulanır? 

Dermapen uygulamasına başlamadan önce cilt üzerinde bulunan makyaj kalıntıları temizlenir ve sonrasında cilt dezenfekte edilir.  Dermapen uygulanacak bölgeye kişinin cilt analizi yapıldıktan sonra kararlaştırılan serum sürülür.  Daha sonra dermapen cihazı ile  hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm – 3mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile hem cildin üzerine sürülen serum cilt altına itilmesi hemde  iyileşme mekanizması tetiklenerek uygulama bitirilir. Dermapen uygulaması bitirildikten sonra yatıştırıcı bir maske uygulaması yapılır.  Dermapen uygulaması  30-40 dakika süren bir işlemdir. Dermapen uygulaması ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor ve kan dolaşımı artırılıyor. 4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilen bu yöntem, hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanabiliyor.  

Dermapen Uygulaması

 • Tüm yıl boyunca uygulanabilecek tedavi
 • Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.
 • Yanık, leke ya da iz oluşma riski yok.
 • Tüm deri tipleri için uygun.
 • Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatif.
 • Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.
 • Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.

Ekol Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi Kırklarelinde Dermapen ile yapılan uygulamalar.

 1. Smon DNA (Hücre Yenilemesi)
 2. Spot Remover (Leke Giderici Bakım)
 3. Collagen (Cilt Gençleştirici)
 4. Black Cavair (Kırışıklık Karşıt Bakım)

Ekol Lazer Epilasyon Güzellik Merkezinden Dermapen Randevu Almak İçin Lutfen Aşağıdaki Numaradan yada whatsapp dan  Randevu alınız .

TEL:02882361010

 1. Medikal Cilt Bakımı
 2. Hydra Facial
 3. Kimyasal Piling
 4. Dermaroller