Nasıl Çalışır ?

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır

Vucudumuzun tamamını deri ile kaplanmıştır. Kıl derinin üst tabakası (epidermis) de meydana gelir.  Vucudumuza deri çeşitli bölgelerde çeşitli kalınlıklar göstermektedir. Örneğin parmak arasındaki deri kalınlığı ile kolumuzdaki deri kalınlıkları farklıdır. Bundan dolayı kıl derinin ayrı ayrı yerlerinde çeşitli şekil  ve boylarda bulunurlar. (Lazer  Epilasyon Nasıl Çalışır, 2011)

Kılı iki bölüme ayırabiliriz.

1- Deri üstündeki kısım (kıl)

2- Deri altında ki kısım ( kıl kökü veya  kıl torbası ( folliculus)  )

Halk dilinde kılın gözle görünen bölümüne kıl, deri içinde kalan kısmına kıl kökü denilmektedir. 

Ekol Lazer Epilasyon - Kil yapisi-

Ekol Lazer Epilasyon – Kil yapisi-

Kıllar, deri altında  kıl akışı adı verilen aynı bölgede düzenli yönler gösterirler.  Bulundukları bölgelere göre  özel isimler alırlar: Kirpik, kaş, sakal, bıyık, saç, dış kulak yolu kılı, burun kılı, koltuk kılı gibi… Bunlardan ayrı olarak deride, ırk ve şahsa göre değişik olmak üzere göğsün ön yüzünde, omuz, kol, önkol ve bacakta az veya çok kıllar bulunur.(Lazer  Epilasyon Nasıl Çalışır, 2011)

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır

Geliştirilmiş Lazer epilasyon cihazlarında üretilen Lazer ışığı, kıl foliküllerine gönderilir. Bu lazer ışığı kıl folikülleri tahrip eder.Etrafına göre daha  koyu renkli objelerin ışığı soğururular. Etraflarına göre koyu renkli cisimler ışığı daha fazla tutarlar için Bundan dolayı etraflarına göre daha fazla ısınırlar.

Kılda yer alan ve kıla rengini veren melanin maddesinin de ışığı soğurma özelliği vardır. Buna bağlı olarak, alınan ışık ısıya dönüşmekte ve kılda tahribat yaratmaktadır.(Lazer  Epilasyon Nasıl Çalışır, 2011)

 

Bu enerji cildinizden tüy köklerinize ulaşır ve enerjiyi absorbe eden kökler, tüy uzatmak konusundaki işlevini kaybeder. Kullanılan lazer sadece o anda uzayan tüylerinize etki edebilir bu sebeple de birkaç seans gerekebilir 100% sonuç almak için. İyi bir sonuç için ortalamada 4-5 seansa gideceksiniz gibi düşünmelisiniz.(Lazer  Epilasyon Nasıl Çalışır, 2011)

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır

Alexandrite  cihazımız, cildin altında bulunan tüy köklerine yoğun bir şekilde etki ederek tüylerin uzamasını engeller. Önemle belirtmek isteriz ki lazer epilasyon her zaman kalıcı tüysüzlük sağlamayabilir. Tedavi olan kişilerin 90% tüylerden kurtulmayı umması daha olasıdır. İnanılmaz sonuçlar için Kırklareli Ekol Güzellik Merkezimize sizleri bekliyoruz.(Lazer  Epilasyon Nasıl Çalışır, 2011)

[/cws-widget][/col][/cws-row]